Prostowanie Keratynowe Gliwice

Czas: 3,5 – 5.5 h

Cena: 350 – 750 zł

Rekomendacje: przed wizytą umów się na konsultacje do fryzjera .

Prostowanie keratynowe, zwane potocznie „keratyną” to w dużym skrócie zabieg polegający na odżywieniu i regeneracji struktury włosa, czego widocznym efektem jest wyprostowany, zdrowy i odżywiony wygląd włosów. Właśnie ze względu na ten efekt zabieg ten nazywa się prostowanie keratynowe włosów. Prostowanie keratynowe, czyli zabieg keratynowy opiera się głównie na uzupełnieniu w strukturze włosa niedoboru keratyny, która jest głównym składnikiem tego zabiegu.

Zabieg prostowania keratynowego sprawdzi się idealnie u osób z puszącymi się lub zniszczonymi włosami, ale także u osób z włosami wrażliwymi na wilgoć. Jest to idealne rozwiązanie dla osób, które lubią efekt prostych i gładkich włosów, a codzienne prostowanie włosów prostownicą jest dla nich już uporczywe, męczące i monotonne. Jak każdy zabieg, również prostowanie keratynowe ma zalecenia przed jak i po zabiegu.

Prostowania keratynowe – zalecenia przed zabiegiem:

  • ciąża i laktacja jest przeciwwskazaniem do wykonania zabiegu keratynowego,
  • między zabiegiem prostowania keratynowego a koloryzacją należy zachować co najmniej 14-dniowy odstęp,
  • przed rozpoczęciu zabiegu keratynowego prostowania włosów należy poinformować fryzjera o wcześniejszych dekoloryzacjach lub koloryzacjach z użyciem rozjaśniaczy, oraz poinformować fryzjera czy kiedykolwiek wcześniej był wykonywany zabieg prostowania keratynowego włosów.

Aby zabieg przebiegł prawidłowo a efekt był oczekiwany należy uczciwie i rzetelnie przedstawić fryzjerowi wszystkie informacje dotyczące włosów. prostowania keratynowe – jak przebiega zabieg: Prostowanie keratynowe składa się z kilku etapów. Pierwszym etapem jest dokładnie umycie włosów szamponem oczyszczającym tak, aby łuska włosa została dokładnie oczyszczona i zarazem otwarta. Etap ten jest bardzo ważny, ze względu na późniejszy efekt wprowadzenia keratyny w otwartą łuskę włosa.

Następnym etapem zabiegu prostowania keratynowego jest wysuszenie włosów. Włosy na tym etapie są bardzo szorstkie i „tępe”, ale to normalne ze względu na ich mocne oczyszczenie. Po dwóch pierwszych etapach, przechodzimy do właściwej, części zabiegu jakim jest keratynowanie włosów. Fryzjer wykonuje podziału włosów, na 3 lub więcej sekcji, o grubości około 1 do 3 cm, w zależności od gęstości włosów. Na każde z pasm nakładany jest preparat czyli keratyna. Po zakończeniu tego etapu pozostawiamy włosy na około 20 minut, celem właściwego wchłonięcia się keratyny.

Następnie rozpoczynamy suszenie włosów. Włosy nie są modelowane na szczotkę ponieważ modelowanie na okrągłą szczotkę powoduje utratę preparatu z włosa. Pomagamy sobie, jedynie suszeniem na szczotkę płaską. Włosy zostają całkowicie wysuszone. Jest to jeden z dłużnych etapów prostowania keratynowego, ponieważ włos zostaje nasączony preparatem, przez co suszenie zajmuje więcej czasu niż przy normalnym codziennym suszeniu włosów.

Następnym etapem prostowania keratynowego włosów jest właśnie etap prostowania włosów. Temperatura zostaje dobrana do grubości i gęstości włosów a także do ich kondycji i koloru. Do włosów farbowanych używamy niższej temperatury, przy włosach rozjaśnianych jeszcze niższej, a przy włosach naturalnych możemy użyć temperatury wyższej. Włosy są prostowane pasmo po paśmie od 7 do 10 razy każde, w zależności od rodzaju włosów. Cały zabieg trwa dość długo, od 2 do 4 godzin w zależności od gęstości i długości włosów.

Prostowanie keratynowe – co po zabiegu? W dniu zabiegu keratynowego pilnujemy, by włosy po zabiegu nie zmokły, nie związujemy ani nie spinamy włosów gumką, spinką itp., nie korzystamy z sauny i basenu (skraca to żywotność zabiegu), włosy myjemy nie wcześniej niż po 24 godzinach, zachowujemy co najmniej 14 dniowy odstęp pomiędzy koloryzacją a prostowaniem keratynowym włosów, prostowanie keratynowe wyklucza używanie prostownicy, korzystanie z niej niszczy cały efekt zabiegu, do pielęgnacji włosów już po prostowaniu keratynowym używamy specjalnych produktów dzięki którym nie wypłuczemy zawartej w nich keratyny.

W naszym salonie fryzjerskim, każda klientka po wykonanym zabiegu keratynowego prostowania włosów, może zakupić dedykowane po zabiegu keratynowym, szampony i maskę produkty firmy Milk Shake. Nasz salon fryzjerski nie używa produktów zawierających sls. Jest to niezwykle ważne dla jak najdłuższego utrzymania efektu przeprowadzonego zabiegu. Z naszego doświadczenia, najlepiej używać produktów producenta keratyny, żadnych zamienników czy odpowiedników w drogeriach czy hurtowniach fryzjerskich.

Zabieg keratynowego prostowania utrzymuje się od 3 do 5 miesięcy w zależności od rodzaju włosów, częstotliwości mycia włosów, ale przede wszystkim od pielęgnacji. Cena za zabieg uzależniona jest od zużycia preparatu. Prawidłowo przeprowadzone prostowanie keratynowe włosów i dalsze ich odpowiednie pielęgnowanie daje wyjątkowy i długi efekt zdrowych i odżywionych, wyprostowanych włosów.